Jsem ve vztahu, ve kterém být nechci a zároveň nevím, jak dál

Mnoho žen, které vyhledaly moji pomoc, trápí jedna věc, která je bohužel velmi častá. Většina žen si myslí, že nemá vůbec řešení a až teprve u mě zjistí, že se řešit dá. Dokonce to není až tak obtížné, jak to na první pohled vypadá. Tímto problémem je dlouhodobý, již nefunkční vztah a domněnka, že z něj nelze vystoupit. Ať už z důvodu ekonomických nebo proto, že nás naše hlava k tomu zásadnímu kroku nepustí.

Diagnóza – samota ve vztahu
Když to vezmu v obecnějším schématu, které předchází tomuto stavu: Hlavní rysy jsou pokaždé téměř totožné. Na začátku stojí seznámení s partnerem, první měsíce či roky vztah s většími či menšími výkyvy zdánlivě klape. S příchodem dětí nebo velice často i před nimi vztah začíná přestávat fungovat. Partneři se pomalu odcizují. Žena se stále více upíná na děti. Vztah funguje již jen svojí každodenní setrvačností. Postupně vztah chladne a láska mezi partnery se vytrácí. Žena se ještě více upíná na děti, protože to je jediné, kde ještě dostává lásku. Jenže děti rostou a stávají se samostatnějšími. O lásku matky už moc nestojí. Přichází zdrcující zjištění – jsem ve vztahu, kde o mě nestojí nejen děti ale i partner. Odcizili jsme se natolik, že už jsme vlastně jen dva spolubydlící, kteří si nemají co říct a nic už je vzájemně nespojuje.

Jak z toho ven
Fakt, že se žena dostane do tohoto stavu, je daný dříve, než si mnozí z nás myslí. V tomto světě to není o náhodách. Štěstí a neštěstí. Jsou to předem dané algoritmy programů v našich hlavách, které ovlivňují náš život, naše pocity a směřování v něm.
Vznikají mixem mezigeneračních přenosů, obecných mínění, které přijímáme za své a zážitků v raném dětství. Působí na nás i mnohé další vstupy, které označme jako programy. Nejlépe se to dá připodobnit k automatické pračce. Máte nastavený program a váš život podle něho jede. Důležité je vědět, že stejně jako u pračky můžete tento program kdykoliv změnit. A jak ho změnit? Musíte program ve vaší hlavě rozložit na prvočinitele. Najít v něm příčiny vašich špatných životních stavů. Pochopit je a opravit tak, aby se život ubíral tím směrem, kterým chcete vy a ne vaše hlava.

Na závěr vás chci ujistit, že to, co vypadá na začátku jako nemožné, je překonatelné, pokud člověk změnu doopravdy chce. Pokud nevíte jak, nebo si se svým životem nevíte rady, neváhejte se na mě obrátit. Rád vám pomohu změnit běh vašeho života k lepšímu.
Nejsem typ člověka, který něco načetl z knih nebo z internetu. Jsem ten, který si prošel vztahovou i osobní krizí a vím, jaké to je, stát před hradbou domnělých překážek. Tou největší je náš vlastní strach. Sám jsem mu čelil a tak vím, jak důležitá je odvaha. Odvaha překročit vlastní stín. Dokázal jsem to a vám mohu ukázat cestu, jak to zvládnout také.

Pavel