Hlava ho připravila o 30 miliónů

Jednoho dne mě navštívil klient, který měl problémy se svým podnikáním a byl na pokraji bankrotu. V jeho podnikatelském životě se dělo stále dokola to samé. Na jednu stranu dokázal vydělat hodně velké peníze, na druhou stranu o velké peníze přicházel.  A toto se mu v jeho životě stalo několikrát.

Proč o peníze přicházel
Začal jsem spolu s ním detailně rozebírat jeho prodělečné obchody a hledat souvislosti, které je spojovaly. Ukázalo se, že všechny obchodní aktivity měly jedno společné: přestože měl dostatek prostředku a zkušeností, vždy si k zakázkám vzal společníka. Byl to nicméně společník, který neměl ani peníze, ani zkušenosti.

Proč to nešlo jinakMůj klient si totiž nikdy nevěřil, že by nějaký obchod mohl zvládnout sám. Respektive jeho podvědomé nastavení mu to namlouvalo. Šli jsme hlouběji do klientových nastavení hlavy a našli příčiny toho, proč o sobě vlastně pochyboval. Od mala byl doma sesekávaný rodiči a na denním pořádku bylo ponižování a zdůrazňováni jeho neschopnosti. Protože si v ničem nevěřil, ve škole se špatně učil a kamarádil jen s těmi největšími „lůzry“ a zlobiči.

Proč je vyhledával
Protože ti ho dokázali podle klientových slov ocenit a dát mu vlastně největší životní jistotu. Dávali mu vlastně to, co doma nikdy od rodičů nedostal. Časem si naštěstí začal sám uvědomovat, že není tak špatný a neschopný, a jeho studijní výsledky se začaly rapidně zlepšovat. Nakonec dosáhl prestižního vzdělání a rozjel své podnikání v cizině.

Co všechno dokáže hlava
V životě však nadále prožíval události, které ho stahovaly dolů. Na podvědomí mu totiž jel program, že největší životní jistotou mu dají ti nejméně důvěryhodný lidé. Šli jsme tedy hlouběji do tématu a našli přes 300 špatných vzorců. Jeho vlastní hlava ho tak připravila zhruba o 30 milionů korun.

Můj klient je nyní úspěšným podnikatelem, který si věří a sám se bez problémů rozhoduje.
Jeho příjmy stále stoupají. Ve svém životě se cítí mnohem šťastnější, to už ale není o penězích, ale o tom, jak přemýšlí a jak žije.