Utekla za sekundu dvanáct
Obrátila se na mne klientka se silnými pocity úzkosti a strachu, nebyla schopná se pohybovat v městské hromadné dopravě a musela užívat velké množství antidepresiv. Před partnerem, za kterého byla provdaná skoro 25 let, se schovávala už dva roky a bála se, že jí zabije.
Její příběh měl začátek jak z románů červených knihoven.
Se svým partnerem se seznámila v sedmnácti letech. Chodili spolu, měli se rádi a celkově se jejich vztah vyvíjel dobře. Partner začal podnikat. A čím více měli peněz, tím více se u partnera začínaly projevovat agresivní a majetnické sklony, alkoholismus a nevěra. Klientku ve vztahu drželo, že to takhle vlastně musí být, že je to tak dané. Postupně propadala do stále silnějších a silnějších pocitů zoufalství. Začala pít a nevěděla kudy kam.
Dramatický zvrat
Agresivita manžela neustále stoupala a bití bylo na denním pořádku. K tomu se ještě připojilo silné sexuální týrání, mstil se za to, když mu to s nějakou milenkou nevyšlo. Jednoho dne se ji podařilo z domu před manželem utéct a za pomoci kamaráda se přestěhovat na neznámé místo. Myslela si, že začne nový život. Bohužel se tak nestalo. Kamarád- zachránce si ji začal nárokovat stejně jako její manžel. A ona byla paradoxně ještě nešťastnější, než předtím.
Příčina a řešení
Začali jsme spolu pracovat a postupně zpracovávat její podvědomé mentální nastavení, která toto všechno způsobila. V rodině se žilo už po několik generaci s tím, že žena nemá hodnotu, že je jen podřadná služka a chlap ji může i zabít. Navíc klientka měla i spoustu jiných bloků v tom smyslu, že nic neznamená a cítila, nemá žádnou vnitřní identitu. Myslela si, že sama není schopna samostatného života a že vůbec nesmí samostatně rozhodovat.
Postupně jsme její destruktivní myšlenkové nastavená společně měnili a stav klientky se začal pomalu lepšit.
Obrat k dobrému
Po nalezení a přepsání zhruba 800 špatných nastavení jsme u klientky docílili následujícího:
- Nemá úzkosti ani deprese.
- V jakékoliv městské dopravě se cítí dobře.
- Vnímá svou vlastní vnitřní identitu.
- Bývalého partnera se nejen nebojí, ale navíc s ním dokáže v pohodě komunikovat.
- Odstěhovala se od „zachránce“, který jí pomáhal s útěkem.
- Našla si svůj vlastní byt.
- V práci se díky práci na sobě vypracovala o několik pozic výše.
- Našla si nového přítele, který je diametrálně odlišný od bývalého manžela a „přítele“
- Ke svému životu nepotřebuje žádná antidepresiva.
A především – dokáže se radovat ze života a plně si ho užívat. A to je vlastně smyslem a cílem života každého z nás.