Mlč a nepřemýšlej

Na doporučení mě vyhledal klient, který si se svým životem nevěděl rady a chtěl ho ukončit.

Připadal si jak největší ztracenec, určený žít na jen pokraji společnosti. Jeho celý život byl podle jeho slov jedním problémem za druhým. Ve škole mu to nešlo s učením, spolužáci si ho neustále dobírali, až se postupně čím dál tím více a více uzavíral do sebe. Začal se postupně stranit lidí a uzavíral se do sebe. Nevěřil sobě ani nikomu jinému.

Pracoval jako mezek
S odřenýma ušima se vyučil a nastoupil do fabriky, kde zastával tu nejnižší pracovní pozici. Navíc mluvil jen v jednoduchých nerozvinutých větách a nedokázal se vůbec vyjadřovat. Největší jeho problém však byl v tom, že nedokázal myslet. Ano, skutečně, jak se měl nad něčím zamyslet, tak mu to vůbec nešlo nebo mi už po několika minutách naší společné práce hlásil, že je strašně unavený a třeští ho hlava.

Změna osobnosti s mojí pomocí
Začali jsme spolu zpočátku velice pomalu vyhledávat a přepisovat ta nastaveni, která byla příčinou jeho stavu a postupně se dostávali hlouběji a hlouběji do jeho podvědomí. Přišli jsme na hlavní vzorec, který zněl, že „klient nedokáže myslet“. Byl totiž vychováván v dělnické rodině, která byla zatížena předsudky z padesátých let minulého století. Jeho hlava byla plná bludů typu:

Nejsi tady na přemýšlení ale na práci
Ty nepřemýšlej, na to jsou tu jiní
Jsi tu proto, abys jen makal
Nesmíš vyčuhovat z davu
Mluv jen, když se tě zeptají
Bohatí lidé jsou zloději
Jsi z dělnické rodiny, tak budeš taky jen dělník
Slepě plň, co ti přikáží
Objevili a přepsali jsme přes 5000 destruktivních nastavení, která měla negativní vliv na jeho mysl a ztrpčovala mu život.

Výsledek naší společné práce
Klient bez problémů a plynule mluví, nemá problém se zamýšlet a promýšlet i velmi složitá témata. Sám se bez problémů rozhoduje. V práci ho povýšili a neustále pracuje na vyšším stupni svého vzdělávání. Jeho hlava je nyní jak houba, která nasává stále více a více vědomostí. Bez problémů komunikuje s lidmi, cítí se dobře a naplno si užívá života.